Ieremia

1. Ieremia

Ieremia

23.09.2012 | Iulian Ghica

Divizarea Regatului lui Israel după moartea lui Solomon urmată de perioade de idolatrie atât în Iuda cât și în Israel.

2. Ieremia Capitolul 1

Ieremia Capitolul 1

14.10.2012 | Iulian Ghica

Noi ne curățim inima în cămeruță și El deja începe să schimbe regimurile care blochează drumul Evangheliei spre marginea pământului. Lucrul acesta nu se va face prin tărie sau prin putere, ci prin Duhul Domnului.

3. Ieremia Capitolul 2

Ieremia Capitolul 2

21.10.2012 | Iulian Ghica

Dacă însă dispare PASIUNEA din relația cu Domnul de fapt însăși relația e pe cale de dispariție. Domnul concepe doar o relație vie, totală, plină de pasiune și dragoste nebună.

4. Ieremia Capitolul 3

Ieremia Capitolul 3

28.10.2012 | Iulian Ghica

Doamne, cine ești Tu? Ce fel de Dumnezeu ești Tu? Căci Tu m-ai iubit cel mai mult exact atunci când Te-am uitat cel mai mult... Căci Tu ți-ai revărsat cele mai frumoase binecuvântări atunci când rătăceam cel mai departe de Fața Ta?

5. Ieremia Capitolul 4

Ieremia Capitolul 4

04.11.2012 | Iulian Ghica

Și cât de infidelă a fost Biserica! Și deja la câți monștri ai răului a dat naștere! Dar oare cum va arăta Monstrul final creat de toate infidelitățile Bisericii dintr-o perioadă de măcar 2000 de ani? Mi-e groază să mă gândesc ce Monstru am zămislit. La crearea lui am participat cu TOȚII.

Setează direcţie descendentă