Revista

1. Grauntele de mustar nr. 197

Grauntele de mustar nr. 197

07.06.2015 | Biserica Neemia

Între creatură și creator există o tainică legătură, ce nu poate fi explicată și nici măcar înţeleasă; este dincolo de raţiune, transcende timpul; vine de undeva din veșnicie, din gândul Său, din adâncul inimii Sale…

Când am devenit conștientă de existenta LUI? Nu mai știu exact momentul, dar îmi amintesc de un moment când eram mic copil (nu cred ca aveam mai mult de 6-7 ani) și mă frământa o întrebare: „oare cum de oamenii spun despre Dumnezeu că El este Infinit, când tot ce este în jurul meu are un început și un sfârșit??”

2. Grauntele de mustar nr. 198

Grauntele de mustar nr. 198

21.06.2015 | Biserica Neemia

Mariana și Gabi sunt deosebit de tineri, ca vârstă și spirit, frumoși și diferiți. Este o minune traseul lor de până acum, perseverența lui Gabi în a o cuceri și a o cunoaște pe ea, dar și gingășia ei în a răspunde și lupta împreună pentru relația lor.

3. Grauntele de mustar nr. 199

Grauntele de mustar nr. 199

02.08.2015 | Biserica Neemia

Iată că ziua mult așteptată a sosit și sunteți motivul pentru care noi toți ne vom bucura împreună cu voi, alături de voi. Sunteți motivul pentru care, pentru o zi, ne vom întâlni cu prieteni de la distanță, cu familia. Toți vom încerca să ne ridicăm la nivelul bucuriei voastre, pentru că, de ce nu, aceasta este menirea nuntașilor: să se bucure pe deplin de acest prilej oferit cu ocazia nunții voastre.

4. Grauntele de mustar nr. 200

Grauntele de mustar nr. 200

08.08.2015 | Biserica Neemia

„Cine găseşte o nevastă bună, găseşte fericirea, este un har pe care îl capătă de la Domnul.” (Proverbe 18:22) Industria medicamentelor tratează trupul. Așa cum face service-ul cu mașina: repară motorașe sau schimbă piesele uzate sau stricate cu unele noi sau recondiționate. Dar dacă ai o problemă la soft, ce-i faci? Singura rezolvare a acestui tip de problemă, singura alinare, unicul medicament, este iubirea.

5. Grauntele de mustar nr. 201

Grauntele de mustar nr. 201

03.10.2015 | Biserica Neemia

Onoarea de a fi naş astăzi certifică calitatea relaţiei de prietenie dintre noi, clădită pe multe discuţii şi frământări, rugăciune, întâlniri numeroase, momente de bucurie, dar şi de tristețe, încurajări, dar şi dojene. Este incredibil cât poate aduna un om într-o relaţie de prietenie, dacă investeşte cu toată inima.

Setează direcţie descendentă